Зберігання сушених грибів

Категорії 3 - Зберігання консервації, Гриби

Сушені гриби зберігають у марлевих або полотняних мішечках в сухому місці, що добре провітрюється, окремо від продуктів з різким запахом. Для збереження грибів протягом тривалого терміну зручніше відразу ж після досушування, поки вони ще зберігають свою крихкість і тепло, укласти їх у скляні банки, що герметично закриваються. Банки стерилізують при температурі 90°С: півлітрові — протягом 40 хвилин, літрові — 50 хвилин.
Для відсмоктування повітря із банок можна застосувати наступний спосіб. На внутрішню поверхню кришки наливають трохи спирту, запалюють і відразу ж закривають банку. При горінні спирту витрачається практично весь кисень, що знаходяться в банку, внаслідок чого гриби не запліснівніють, навіть якщо вони були недостатньо висушені і їх укладання вироблялося в сирому приміщенні.
Перед приготуванням їжі їжі гриби обмивають і заливають на кілька годин водою для набухання, а потім у цій же воді варять. Ще краще замочувати сушені гриби в молоці чи молоці навпіл із водою. Почорнілі гриби, перед тим, як покласти в суп, слід добре промити, щоб вони не надали супу чорний колір. Відвар із сморчкових грибів виливають, не пробуючи; в інших випадках його залишають для відстою можливого піску, проціджують і вживають також для приготування супів, соусів або підливок.

Коментувати