Солоне сало

Категорії М'ясо

Для посолу відокремлюють найбільш ніжне сало корейки свинячої туші. Його нарізають шматочками завширшки 8 – 10 см і завдовжки 25 – 30 см (товщина шматочків залежить від товщини сала). Сало солять, натираючи його ретельно сіллю з усіх боків. Потім його укладають у діжку або ящик, вистеливши внутрішній бік ящика пергаментним папером, а на дно його насипають пласт солі завтовшки до 3 мм. Шматки сала щільно укладають один біля іншого рядами шкірою вниз. Кожен ряд посипають сіллю так, щоб сало було повністю покрите. Останній ряд посипають сіллю шаром завтовшки 5 мм. Наповнений ящик (або діжку) покривають пергаментним папером і закривають кришкою. Через 20 днів сало готове для реалізації.

Сало, укладене в діжку, можна залити міцним розсолом. У такий спосіб воно ізольоване від повітря і термін його зберігання збільшується від 6 до 9 місяців.

На відміну від м’яса характерним для сала є те, що за будь-якої кількості солі воно не буде пересоленим через низький вміст води в ньому. Сало вбирає лише необхідну для нормального посолу кількість солі. Перед реалізацією поверхню сала зачищають від солі.

Посолене сало набуває щільної консистенції і приємного смаку, особливо, коли шкура обпалена.

Коментувати