Квашена капуста по-болгарськи

Категорії Капуста

Для приготування такої капусти використовують міцні білі качани середньої величини і кілька червоних – вони додадуть розсолу кольору. Качани очищають від верхнього листя, хрест-навхрест розрізають біля основи качана та догори качанами укладають у діжку з отвором для стоку розсолу. На дно діжки, щоб процес засолу йшов швидше, кладуть трохи ячменю.
Поверх качанів кладуть хрестовину і вантаж. Заливають розсолом так, щоб він покривав капусту. Розсіл на 50 кг капусти готується з 20 л води і 1,6 кг солі. Сіль розчиняють у киплячій воді. Якщо рідина виявиться каламутною, її проціджують через марлю. Важливо правильно визначити кількість солі для розсолу. Варто покласти її забагато – засол сповільнюється і капуста може зіпсуватися; замало – засол протікає швидше, але й капуста швидко приходить у непридатність.
Поки йде засол, треба кілька разів зливати і знову заливати в бочку рідину, тоді капуста просолиться рівномірно. У перший тиждень розсіл зливають через день, у другий – через 2-3 дні, а потім – раз на тиждень! Уважно спостерігаючи за засоленням, можна і виправити допущену помилку. За нестачі солі розсіл густіє, а на смак він прісний. Значить, треба негайно злити його і прокип’ятити, додавши солі. У капусту розсіл вливають охолодженим. Якщо ж розсіл вийде занадто міцним і капуста повільно засолюється, треба злити частину розсолу і додати стільки ж холодної води. Після цього розсіл зливають кілька днів поспіль. Коли квашена капуста готова, її щільно закривають кришкою. Тримають капусту в приміщенні, де взимку і влітку 10-12 градусів тепла.

Коментувати